Menu

Já a mé ME je jedinečná kniha, který popisuje zápas lékařky s chronickým únavovým syndromem. To je slovní spojení, o kterém jste určitě už slyšeli. Málokdo ale ví, že se pod ním neskrývá příznak únava, nýbrž onemocnění, které se nazývá myalgická encefalomyelitida, tedy ME.

Nevědí to dokonce ani lékaři. A když onemocní, tak ani nepoznají, že mají tuto nemoc. Až tak je silná nedůvěra, že by tak silně invalidizující onemocnění mohlo zůstat nepovšimnuto lékařskou vědou.
Kam až může vést, pokud není řádně léčeno, tedy spíše udržováno ve stabilních mezích.

Jedinečná koncepce knihy v sobě snoubí atraktivné formu příběhu pacienta a odborné vysvětlení onemocnění pro lékaře.

Pacienti nemocní již dlouhou dobu se s příběhem snadno ztotožní, neboť je příběhem neustále se opakující se nedůvěry jak okolí, tak pacienta samotného, že ta silná únava, které se náhle nemohou zbavit, může být vážným onemocněním.

Právě kvůli upřímné zpovědi lékařky, působící na medicínské univerzitě jako pedagožka, kterak přiznává, že o existenci onemocnění nevěděla, je kniha vhodná i pro lékaře. Obsahuje i faktografickou část vysvětlující rozdíl mezi únavou a onemocněním myalgická encefalomyelitida s odkazy na mnoho užitečných zdrojů.

Oblíbenou knihu o chronickém únavovém syndromu Já a mé ME můžete zakoupit v našem e-shopu, klikněte na tento odkaz nebo přejděte na volbu Obchod.