No Widgets found in the Sidebar

Adéla Kratochvílová

Adéla Kratochvílová je absolventkou magisterského (2002) a doktorského studia (2010) v oboru Divadlo a výchova (doktorské studium pod vedením prof. Zoji Mikotové v Ateliéru Výchovné dramatiky pro Neslyšící JAMU). Tématem její diplomové i doktorské práce, potažmo i závěrečných studijních projektů bylo žonglování. Divadlu se věnuje od roku 1991, kdy se stala členkou Studia Dům při brněnském Divadle Husa na provázku, pod vedením režisérky Evy Tálské. Do portfolia jejích aktivit patří pohybové divadlo, žonglování, partnerská akrobacie, chůze po laně s balanční tyčí, základy vzdušné akrobacie, jóga, tanec, pantomima, flamenco, zpěv, hra na ukulele, flétnu, kytaru, rytmické nástroje, tvorba keramické mozaiky.

V roce 2003 sbalily  Adéla Kratochvílová a Dáša Heiland Trávníková KUFR, oblékly pruhované oblečky a vyrazily „do světa“ se žonglérskou klaunérií Tančíček Adušiadáši. Tak vzniklo Divadlo KUFR.

Žonglování se stalo charakteristickým rysem uměleckého vyjadřování divadla, i když jej ne vždy nutně využívá. Snaží se o žánrovou divadelní různorodost. Balancuje na pomezí pouličního-klaunského-kejklířského divadla, nového cirkusu a netradičního autorského experimentálního divadla. Divadlo KUFR, alias zapsaný spolek KUFR, je organizátorem Mezinárodní žonglérské a divadelní dílny ALEJE, mezinárodního žonglérského setkání Brno Juggling Convention, ale i dalších dílen (např. Grundtvig). Pro svoji uměleckou, pedagogickou i organizační činnost si klade za cíl povznášet kulturní a uměleckou úroveň žonglérů, divadelníků, pedagogů i veřejnosti obecně, vnášet kreativní impulzy do žonglérské „komunity“ i na alternativní divadelní scénu, napomáhat komunikaci mezi lidmi, resp. mezi různými kulturami i národnostmi, šířit a předávat teoretické i praktické znalosti v oboru žonglování, psychomotoriky, divadla, umění a kulturní historie.

V roce 2021 vydala pod pseudonymem Adéla K. Vančura knihu povídek Můj přítel Neil aneb Nejstudenější polévka na Mallorce. Více o knize si můžete přečíst zde, kde je možné najít odkaz na náš eshop, v němž máme knihu exkluzivně v prodeji: